جزایر فی فی در پوکت یکی از زیباترین، تماشایی ترین، عجیب ترین و حیرت انگیز ترین جاذبه هایی است که در سراسر تایلند می توانید مشاهده کنید. مطمئنا بازدید از این تصاویر می تواند برای شما هم جذاب باشد! در طول سیاحت خود از این جزایر حتما تصاویر زیادی به یادگار بگیرید. در ادامه شما را با دلالیل ضروری بازدید از جزایر فی فی آشنا خواهیم نمود؛ با وبلاگ تور نوروزی همراه باشید.

دلالیل ضروری بازدید از جزایر فی فی

در ۴۸ کیلومتری آداك پوکت، جزایر شش گانه فی فی واقع شده اند که از زیباترین جاذبه های گردشگری تایلند هستند، قرار گرفته اند. بلم ای تند رو، این ۴۸ کیلومتر را طی یک ساعت طی کرده و گردشگران را به این جزایز فوق العاده می رسانند. در این فاصله یک ساعته حتی می توانید در طی مسیر تنی به آب بزنید. اما فراموش نکنید شنا کردن در وزنه جسم رسوبی(در كلیه مثانه) واحد جریان هان فی فی بسیار لذت بخش تر است و احتمالا تجربه این شنا از بهترین آب تنی هلا عمرتان خواهد بود.

سراسر این جزیره با لهنه سنجه هایی از جنس آهک پوشیده شده و البته پر از ساحل هلا زیبای شنی و غار هان پنهانی است که باید کمی حوصله و وقت به خرج دهید تا بتوانید تمام گوشه و کنار آن را کشف کنید. جزایر شش گانه فی فی دو آبخو اصلی را در خود جای داده که یکی از آن ها خالی از سکنه بوده و با نام phi phi lei شناخته می شود و در دیگری مسلمانان كنارها و شمال تایلند مسکن گزیده اند و مردم كرانه ها و انفس آن را به نام phi phi Don می شناسند. از اصلی ترین ویژگی این جزایر این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در این جزایر به عین بینایی بینش نمی خورد.

دلالیل ضروری بازدید از جزایر فی فی

همانطور که در بالا ذکر شد غار ایا پنهان زیادی در جزایر شش گانه ی فی فی وجود دارد که  یکی از بزرگ ترین آن ها غاری با مساحت ۳.۲ کیلومتر مربع به نام Viking cave است که یکی از جاذبه ای اصلی این جزایر محسوب می شود.  مایا بای یکی قیامت از جاذبه هان رویایی این آبخست است که پر از مرجان ای متحسن و ماهی ای منقش است و زندگی پرنگار بالا :اسم اوج آب را به شما علامت می دهد و دید هر بیننده ای را خیره می کند. از عقبا جاذبه ای این جزایر شش گانه می توان به ساحل میمون ها ، خلیج لوساما و پیله لاگون اشاره کرد.

این آبخو یکی از زیباترین جزایر گرمسیری در جهان و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند است. سراسر آبخست پی پی سنگ :صفت جماد هلا آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان قرار دارند و از پوکت روزانه برای آن زورق می روند. پی پی که در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده، در کل شش آبخست را شامل می شود ولی دو جزیره اصلی آن، پی پی کوچک Phi Phi Lei و پی پی بزرگPhi Phi Don هستند که آبخو کوچک ساکن ندارد اما ساکنان جزیره بزرگ را مسلمانانی از جنوب تایلند تشکیل می دهند.

دلالیل ضروری بازدید از جزایر فی فی

اصلی ترین جاذبه فی فی کوچک، غار بزرگی به نام Viking Cave و به مساحت ۳.۲ کیلومتر مربع است که نام آن را از نقش هان روی دربدر چپاول غار گرفته اند. بخش ایا جنوبی این آداك به سبب وجود مرجان و عمق زیاد، برای غواصی بسیار مناسب است. مجموع مساحت آنها ۴۲ کیلومتر مربع است و یکی از بارزترین ویژگی هلا آن هم این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد! بهترین زمان برای سیاحت به پی پی نیز از ماه نوامبر تا فوریه است زیرا در این زمان دریا آرام است. سیاحت با كرجی پارویی Kayaking و صخره نوردی Rock Climbing نیز از عقبا جاذبه ای موجود در این آبخو هستند.


ادامه مطلب