یکی از مهم ترین و تاریخی ترین جاذبه های گردشگری در تایلند شهر آیوتایا می باشد که در بانکوک قرار دارد. این شهر که زمانی بعنوان پایتخت تایلند شناخته می شد در سال 1350 ساخته شده است و در قرن هفدهم نیز یکی از ثروتمندترین شهرهای قاره آسیا بود. بازدید از این شهر غالبا در دستور کار تورهای تفریحی بانکوک قرار دارد. جالب است بدانید که این شهر نزدیک به 417 سال پایتخت تایلند بوده است و در سال ۱۷۶۷ محل حکومت ۳۳ نفر از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه سرانجام ارتش برمه به آن حمله کرده و آن را فتح و تخریب نمود.

شهر تاریخی آیوتایا

شهر تاریخی آیوتایا در فاصله ۷۶ کیلومتری از شمال شهر بانکوک واقع شده است و امروزه از این شهر که زمانی بیشتر از حدود ۴۰۰ معبد را در خود جای داده بود تنها مجموعه ای از معابد نیمه ویران و بسیار قدیمی به جا مانده است.

آیوتایا قبل از بانکوک یکی از تاریخی ترین و کهن ترین بناهای این کشور است که در عصر خودش از بزرگترین شهرهای دنیا و همچنین مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بشمار می رفت. در حقیقت دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای محسوب می شد که در قرن شانزدهم میلادی به اوج قدرت، ثروت و فرهنگ خود رسید و قلمرو آن حتی فراتر از لائوس، کامبوج و برمه کنونی گسترش یافت تا آنجا که با فرانسه زمان لویی چهاردهم هم رابطه داشت.

شهر تاریخی آیوتایا

معماری این شهر بسیار تاریخی ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است که بسیاری در قرن هفدهم آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند. همان طور که می دانید تنها 4 ماه تا آغاز سال جدید و تعطیلات نوروز باقی مانده است و از همین حالا بازار تورهای نوروزی بسیار داغ شده است؛ البته تورهای تایلند همیشه در کشور ما متقاضیان زیادی داشته است ولی بهتر است از همین حالا برای رزرو تور بانکوک نوروز 96 اقدام کنید.