در این بخش از وبلاگ تورهای نوروزی قصد داریم تا در مورد معابد دیدنی مالزی برای شما همراهان همیشگی سخن بگوییم. این معابد بسیار زیبا و دیدنی هستند و سالانه گردشگران بسیار زیادی برای دیدن این معابد به مالزی سفر می کنند. هتل های بسیار معروفی در مالزی وجود دارد که خدمات عالی را به گردشگران و مسافران ارائه می دهند.
کشورهای بسیاری در دنیا وجود دارد که می توان برای مسافرت انتخاب کرد، این کشورها هر کدام دارای ویژگی هایی است که در نوع خود که با سرمایه گذاری بسیار مناسب توانسته اند فرصت و ارزش های بسیار بزرگی را برای خود خلق کنند.از جمله کشورهای که توانسته اند ارزش های خود را تا حد جهانی بالا ببرند و خود را در حوزه گردشگری به نحو احسنت معرفی کنند کشورهای حوزه جنوب شرقی در این میان پیش گام بوده اند.کشورهایی مانند تایلند، سنگاپور، ویتنام و مالزی در ده های اخیر به رده های بسیار خوبی رسیده اند، این کشورها از نظر فرهنگی و تاریخی پشتوانه بسیار خوبی دارند و با استفاده از شناسایی نقاط ضعف خود و سرمایه گذاری بر روی این بخش ها و بهبود و ساخت زیر ساخت های بسیار مناسب درصد بسیار بالایی از گردشگران را جذب کنند.
معابد بسیار معروفی در مالزی


در این میان کشور مالزی به شکل بسیار موفقی تری توانسته ارزش های خود را بهبود بخشد، جمعیت غالب مالزی مسلمان هستند و در کنار دین اسلام دیگر ادیان نیز وجود دارد. معابد بسیار زیادی در این کشور در حال حاضر وجود دارد که دارای معماری بسیار زیبا و پرشکوهی است. ساخت این معابد به شکلی کلی متفاوت بوده است و برگرفته از تاریخ و ارزش این کشور می باشد. در ادامه قصد داریم تا در مورد معابد بسیار معروفی در مالزی وجود دارد را برای شما در دانستنی های سفر بیشتر بگوییم.

معبد کک لوک سی پنانگ

معبد که بزرگترین معبد در شرق آسیا می باشد، یکی از بهترین و بزرگترین معبد مالزی نیز به حساب می آید. قدمت این به 80 سال گذشته بازمی گردد، معبدی که در سال 1930 با 7 طبقه تو جزیره پنانگ ساخته شده و  10.000 تا مجسمه بودا از جنس مرمر و برنز داره، امروزه به یکی از ارزش مندترین معابد مالزی بدل گردیده است و طراحی آن هماهنگی بین آیین بودایی ماهایانا و تراوادا را نشون میدهد.
Related image

معبد باتو کیو

این معبد که در نزدیکی شمال کوالالامپور قرار دارد یکی از مشهورترین معابد مالزی است، نامگذاری این معبد به خاطر غار ها و رودخانه باتو است که در پشت تپه واقع شده است.به نقل از بسیاری از منابع مقدار بازدیداز این مکان در طول سال به 1.5 میلیون می رشد که ایند مکان را در زمره یکی از پربازدیدترین مکان های مذهبی قرار می دهد.

معبد بهشت و جهنم

شکل ظاهری این معبد با بسیاری از منابع متفاوت بوده است، از مشخصه های این معبد خدایان سنگی است که به شکل مسجسمه های حجیم قرار گرفته اند. خدایانی با چهره های انسان و بدنهایی حیوانی تو این معبد ساخته شدند تصویری بسیار جالب را به این معبد بخشیده است، بازدید از این معبد را در تور مالزی خود قرار دهید.

معابد بسیار معروفی در مالزی

معبد تین هو

این معبد بودایی واقع در جاده جالان کلانگ لاما هست.این معبد تو سال 1894 ساخته شده و به سبک معماری معاصر و طرح های سنتی با تزیینات پیچیده، کنده کاری های روی دیوارها و نقاشی های کار دست هستند و از هر نظر بسیار زیبایی است.

معبد گوان دی

معبد گوان دی یکی از زیباترین معابد مالزی است، جایگاه مجسمه‌ی مسی 59 کیلوگرمی گوان دائوی به معنای شمشیر چینی افسانه‌ای است. بسیاری از چینی ها و حتی مالزیایی ها ، به طور دائم به این معبد رفت و آمد می‌کنند زیرا بر این باور هستند که این شمشیر قدرتی ویژه دارد و اگر کسی آن را لمس یا بلند کند، مورد رحمت و حمایت قرار خواهد گرفت. حتی بر طبق برخی از باورها این شمشیر می تواند سرنوشت انسان را نیز تغییر دهد.