شما نیز مانند بیشتر ایرانیان در ایام نوروز نیاز به سفر های خاص برای باز پس گیری انرژی از دست رفته دارید و به سادگی می توانید با استفاده از تور های شگفت انگیز نوروز 97 این کار را انجام دهید . در این پست قصد دارید تا با معرفی چند نمونه از فضا های مناسب برای تور نوروزی به شما مشکل انتخاب تور مناسب نوروزی را بر طرف کنیم. با وبلاگ تور های نوروزی همراه باشید.تنوع آب و هوایی واقعا در این کشورشگفت انگیز است. رشته کوههای میان مرز گرجستان و روسیه همچون سدی در رویارو سرمای وحشتناک روسیه است . شما میتوانید افزار اسکی خود را بردارید و ساعت ها اسکی کنید و خواه خسته شدید در ساحل شنا کنید . دوسوم کشور گرجستان کوهستانی است . زیبا ترین ساحل ها دریای سیاه نیز در این ولایت قرار دارد . گلستانی نامور در منطقه آجارا وجود دارد که در آن گیاهان متعددی از نقاط الوان جهان جمع آوری شده، رشد و نمو میکنند.

یا دریاچه آبی، دریاچه‌ای نزدیک گنجه واقع در جمهوری آذربایجان است.
از آثار دوره ساسانی در شهر باکو است.

این اثر قدیمی که با ۲۹،۵ متر طول، ۱۶ متر عرض، و ۶ طبقه که در دو قریب سامان زمانی قرن ۵ و ۶ میلادی (آغاز ساخت ثمره اول) و قرن ۱۲ (مرحله دوم) ساخته شده‌است در فهرست ارث دنیوی كلی یونسکو به ثبت رسیده‌است.
این قلعه در سال ۱۹۶۰ مرمت و در سال ۱۹۶۴ استحاله به موزه گردید. تمشیت یونسکو در سال ۲۰۰۰ این بنا را در فهرست ارث عالمگیر دنیایی یونسکو ثبت نمود.
امپراتوری های روم،روم شرقی ،عثمانی و شوروی نیز در دورانهایی بر گرجستان تسخیر داشته اند .در دوران قاجار گرجستان بخشی از سما ایران زمین قلمداد میگردید که طی پروتكل ننگین گلستان به شوروی واگذار شد . از نظر تاریخ محلی ، گرجستان ارض پادشاهی های قدیمی کلخیس و نیز کارتلی- ایربیا منظور می شود. بطور سنتی زمان تشکیل دولت گرجستان اواخر قرن چهارم پیش از ولادت و به پارناواز شاه نسبت داده می شود . سجیه مذکور موجب گردیده است که گرجستان دارای آثار قدیمی نوع به نوع باشد