حدودا 4 ماه بیشتر تا نوروز 96 باقی نمانده و از همین حالا هم بازار تورهای نوروزی 96 داغ شده است. در مقاله امروز قصد داریم سری به چین بزنیم و یکی از جاهای بسیار دیدنی و مهم آن را معرفی کنیم که می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی گردشگران در تور چین نورزو 96 برای بازدید باشد. شهر ممنوعه یکی از شناخته شده ترین جاهای دیدنی چین در پکن است که با دارا بودن بیش از ۷۰ ساختمان جزء یکی از وسیع ترین مناطق شهر پکن بشمار می رود. یکی از ویژگی های مهم این شهر برخوردار بودن از کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان است.

شهر ممنوعه چین

رنگ های عمده بکار برده شده در طراحی شهر ممنوعه، زرد و قرمز می باشند که رنگ زرد نشان دهنده امپراطور است و رنگ قرمز نشان دهنده شادی و خوشبختی. شهر ممنوعه دارای دو بخش داخلی که محل انجام امور اداری امپراطور و زندگی و بخش خارجی که محلی جهت برگزاری مراسم خاص است، می باشد.

در چهار گوشه شهر ممنوعه، چهار عمارت وجود دارد که بمنظور دیده بانی و نگهبانی از آن استفاده می شد. این عمارت ها که همچنان ظاهر خود را حفظ کرده اند، جزء یکی از مهم ترین قسمت های تاریخی شهر ممنوعه محسوب می شوند. کاخ های زیادی نیز در شهر ممنوعه قرار دارند که از آنها بعنوان محلی جهت سکونت همسران و فرزندان امپراطور استفاده می شده است.

شهر ممنوعه چین

همچنین دختران امپراطور، خانم ها و عموم جوانان در بخش شرقی این شهر زندگی می کردند، دلیل آن هم این بود که خورشید از شرق طلوع می کند و نشان دهنده جوانی و طلوع مجدد است و از طرف دیگر در بخش غربی شهر ممنوعه افراد پیر و سالخورده زندگی می کردند، چراکه خورشید در مغرب غروب کرده و نشان دهنده گذر عمر افراد مسن محسوب می شود. در پایان باید بگوییم در صورتی که تور چین نوروز 96 را برای تعطیلات نوروز خود در نظر دارید، حتما از این شهر دیدنی هم بازدید کنید.