در یونان جاذبه های بسیار زیبایی وجود دارد که تماشای هر یک از انها برای هر گردشگری همواره بسیار جذاب بوده است. شما هم اگر می خواهید برای نوروز 97 به یک سفر خارج از کشور بسیار هیجان انگیز بروید، حتما به فکر تور یونان باشید.

یکی از جذاب ترین جاذبه هایی که باید در یونان حتما ببینید، میدان سینتگماست؛ یکی از مکان‌های مورد علاقه گردشگران در آتن میدان سینتگما است. طبیعت بارز این میدان رژه سربازان مقابل مقبره سرباز گمنام است. ساختمان پارلمان یونان و همچنین اتوبوس‌ها، چرخ‌دستی‌ها و ترامواهای متعددی در این میدان قرار دارند. وجود چشمه، مجسمه‌های باستانی و دو محوطه چمن مکان مناسبی را برای عکاسی گردشگران و هم پیک‌نیک فراهم‌ کرده‌ است. بسیاری از وقایع مهم در یونان در این میدان برگزار می‌شود. میدان سینتگما همچنین پایگاه فعالیت‌های سیاسی محسوب‌ شده و در سال ۱۹۷۴ دولت نظامی جونتا در اینجا سرنگون‌ شده‌ است. علاوه بر ساختمان پارلمان، سایر جاذبه‌های این میدان حایز هتل بزرگ تاریخی برتاین و جورج دوم است.

Image result for greece tour
در ذهن بیشترمان المپیک و آتن به هم گره خورده‌اند؛ بازدید از باشگاه المیپک هم از باید‌های سفر به آتن است. بنای نخستین و انتهایی استادیوم پاناتنائیک یا کالیمارمارو در در قرن چهارم قبل از میلاد مصنوع و آفریدگار شده است. بعد از صدها سال در ۱۸۹۵ به طور کامل بازسازی شده و درست در سال بعد میزبان اولین بازی‌های مدرن المپیک بوده است. کالیمارمارو تنها ورزشگاه دنیاست که آن را تماماً با سنگ مرمر سفید ساخته‌اند. از موقف متروی آکروپولی می‌توایند به باشگاه بیایید.

مردم یونان این مکان‌ها را “بهشت ای آسمانی” می نامند و این به آیت شکل صخره‌هایی است که حدود 60 میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده‌است. معابدی بی نظیر بر راس صخره‌ها ساخته شده که در اثر زمین لرزه و شرایط آب و هوایی به شکلی چشم نواز و زیبا درآمده‌اند. همچنین فرسایش هایی که در درون غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن‌هایی شده است که وجود انسان‌های مقدماتی در 50 هزار سال قبل فراپیش را اثبات می کنند.


این مکان‌های زیبا شهر متیئورا (Metéora) را تشکیل می‌دهند. این شهر جزو میراث جهانی یونسکو بوده و شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است. صومعه مقدس وارلام، صومعه قواعد باربارا و دیگر کلیساهای ارتدکس شرقی در این شهر بر فراز صخره‌ها قرار دارند.

Image result for greece tour

شهر آتن بعنوان پایتخت یونان یکی از آن دسته شهرهایی است که باید حتما ببینید در تور نوروزی یونان ببینید. این شهر پس از بحران اقتصادی سال 2008 ضربه‌ی بزرگی خورد اما بخشی از واقعیت این شهر است که باید نیكو و گرفته شود زیرا به هر حال آتن یکی از بهترین مکانی‌هایی است که می‌توان به آنجا سفر کرد. سفر به یونان بدون قدم زدن از «آکروپلیس» تا «پارتنون» کامل نخواهد شد. این پیاده روی یک كمی طولانی است اما ارزشش را دارد. شما حتماً باید موزه آکروپلیس را ببینید، نکته‌ی جالب موزه‌ی آکروپلیس در کف آن نهفته شده است!

لازم بذکر است که کف این مکان از «پلکسی گلس» شفاف خلق شده است، در نتیجه شما محل‌های فعال حفاری را در زیر پای خود می‌بینید! در آتن رستوران‌ و مغازه‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد؛ ما به شما کافی شاپ «برای آتن» را پیشنهاد می‌کنیم که در پشت بام یک هتل بنا شده است. شما می‌توانید در بعد از ظهر برای یک نوشیدنی سرد تازه و یا در هنگام غروب برای یک کوکتل به آنجا بروید و از منظره نورانی  پارتنون لذت ببرید.

Image result for greece tour

جزیره هیدرا یکی از دیدنیهای آتن است که از آتن تا هیدرا چیزی حدود 3 عمر وقت میبرد. این آداك کوچک 52 کیلومتر مربعی با جمعیتی کم و بیش تنها 2300 نفر یکی از قشنگ ترین جزایر دنیاست. جزیره هیدرا بر بلندترین قله کوه اروس قرار دارد. خانه ها تماما بر دامنه کوه مخلوق شده اند. بنابراین شهر در پستی و بالا واقع شده و برای پیاده روی در کوچه پس کوچه ایا این آبخو اسرارآمیز باید سراشیبیهای تندی را بالا و پایین بروید. مهمترین کاراکتر این آبخو نبودن افزار نقلیه موتوری در آن است. اگر بخواهید از جایی به جای دیگر بروید یا باید از قایق های بادبانی و موتوری آن که به عنوان تاکسیهای دریایی شناخته میشود استفاده کنیدجزیره هیدرا یکی از بهترین دیدنیهای یونان است.