یونان کشوری است بسیار زیبا در اروپا... کشوری که قدمتی بسیار دیرینه دارد و جاذبه های گردشگری آن نیز آنقدر متنوع، زیبا و بی نظیر هستند که بازدید از هر یک از آنها می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز و فراموش نشدنی باشد. از انجایی که باز هم ماه ها زود سپری می شوند و خیلی سریع به نوروز 97 خواهیم رسید، توصیه می کنیم یونان، برترین انتخاب نوروز 97 را برای خود برگزینید و به سفری پر از هیجان بروید.

Image result for greece tour

کوه لیکابتوس اولین و یکی از زیباترین جاذبه هایی است که باید از آن دیدن کنید. برای دیدن غروب‌های رمانتیک و منظره پانورامای آتن، این کوه مکانی بی‌نظیر است. به‌عنوان مرتفع‌ترین نقطه آتن، این امکان را به گردشگران می‌دهد تا سرتاسر آتن و دریای اژه را تماشا کنند. هم کوهنوردان می‌توانند از فراز این قله کلیسای کوچک سنت‌جورج را به‌وضوح تماشا کنند. در بعد کافه‌ی کوچکی قرار دارد که در دو حاصل غذائی پذیرای گردشگران است. ابتدای مسیر کوهپیمایی در منتهی‌الیه خیابان آریستوپو در کولوناکی قرار دارد و تا بالای کوه ادامه می‌یابد. گردشگران ایضاً می‌توانند از تله‌سیژ نیز برای بالارفتن استفاده‌کنند که در خیابان پلوتارکو و آریستوپو قرار دارد.


پارتنون نیز دیگر جاذبه ای است که هر کسی از تماشای آن به وجد می آید. پارتنون یا معبد خدای آتنا، ویرانه‌ای‌ شگفت‌انگیز و یکی از گنجینه‌های كهنه و جدید یونان در آکروپولیس است که به ذهن ستون‌های عظیم مرمری‌اش شهرت دارد. در همان نگاه اول می‌توانید سنخیت بی‌نظیر این ستون‌ها را ببینید. مجسمه‌های پارتنون بهترین نمونه‌های هنر یونان و سمبلی از یونان کلاسیک و دموکراسی آتن هستند.

Image result for greece tour

کنوسوس(Knossos) در جزیره کرت نیز از دیگر بناهای باستانی یونان است که دارای نقاشی‌های روی دیوار زیبا و موزه‌های مختلف است. کنوسوس را باید خواستگاه تمدن مینوسی نامید. تمدنی که جدید به گهواره تمدن اروپایی مشهور است. این تمدن با سودا دریایی و بازرگانی گشاد با ارتباطی تنگاتنگ با مردمان فنیقیه و مصر باستان شکوفا شد.

یونان فوق العاده است چراکه شما می‌توانید کوه‌های سخت، درختان زیتون، كرانه ها بی‌نظیر و تپه‌هایی با خانه‌های سفید را در یک‌ چشم‌انداز ببینید؛ به همین نشانه اعجوبه است که بسیاری از وبلاگ نویسان و طراحان لباس از جزیره‌های یونان به عنوان صورت پس‌زمینه خود استفاده می‌کنند. گستردگی چشم‌اندازهای یونان افزون زیاد است و از شهرهای عتیقه و در عین حال بین‌المللی (آتن، تسالونیکی، هراکلیون) تا زمین‌های کشاورزی پهناور پر از درختان زیتون و انجیر تا جزایری با خانه‌هایی به رنگ پوست سفید که بر روی تپه‌ها به سمت دریای آبی قرار گرفته، فراخ شده است. یونان مقصد رؤیایی عاشقان عکاسی است!

Image result for greece tour

پاروس یکی از خوش منظره‌ترین جزیره‌های یونان است. شهرهای قدیمی زیبا با خیابان‌های سنگ فرش، ساختمان‌های سفید و شاخه‌های پر طراوت گل کاغذی این جزیره را زینت داده‌اند. در صورتی که قصد دیدار مجدد اگر به دنبال مکان‌های جذاب شباشب می‌گردید، این مکان گزینه مناسبی است، چراکه طیف گسترده‌ای از رستوران‌ها، کافه‌ها و باشگاه‌های شبانگاه را در خود دارد. ساحل ها بسیاری نیز در این جزیره وجود دارند؛ از مکان‌های ساکت و بعید تا كناره ها شلوغ‌تر که در آنها مسابقات باد سواری متعددی انجام می‌شوند.