آلانیا یکی از زیبا ترین شهر های ترکیه می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد این شه دارای هتل های مختلفی میباشد که هر زمان که قصد اقامت داشته باشید می توانید در این هتل ها اقامت نمایید. برای همین قصد داریم که شما را با این شهر بیشتر اشنا کنیم. در ادامه در مورد نکات مربوط به تور آلانیا بیشتر خواهیم گفت

تور آلانیا

تور آلانیا به طور روز افزونی درحال توسعه بین گردشگران می باشد. این شهر ساحلی که مانند الماسی در جنوب ترکیه می درخشد امروزه با وجود مراکز خرید مجلل، هتل های لوکس و محیطی آرام، اقامت گاهی برای مسافران خوش سلیقه تور ترکیه می باشد. آلانیا با توسعه صنعت گردشگری ترکیه تبدیل به قطب گردشگری نوپایی در این کشور شده که می توان از آن به عنوان آهنربای جلب توریست و مسافران به ترکیه دانست.

تور آلانیا
تور آلانیا

بهترین زمان سفر به آلانیا

اگر از هوای گرم و شرجی بیزار هستید، آلانیا می تواند انتخاب مناسبی برای گشت و گذار تابستانی‌تان باشد. این شهر با بهاری معتدل و بارانی، زمستانی خنک و مرطوب و تابستانی گرم خشک، یکی از شهر های چهار فصل ترکیه محسوب می شود که می تواند مسافران با هر سلیقه ای را، به سمت خود جذب کند.

آلانیا بر خلاف دیگر شهرهای ترکیه، شهر ساحلی با هوای شرجی نمی باشد. بلکه قلمروی بی چون و چرای هوای معتدل و بهاری مدیترانه ای‌ست و به این وسیله بسیاری از گردشگران اروپایی را به سمت خود جلب کرده تا آلانیا را به عنوان اقامتگاه تفریحی خود انتخاب کنند.

  • تابستان: ۳۲_۳۶ درجه سانتی گراد، با آفتابی گرم و هوایی خنک
  • زمستان: ۱۸_۱۴ درجه سانتی گراد با هوایی مدیترانه ای و بهاری

معروف ترین جاذبه های گردشگری آلانیا:

آلانیا علاه بر طبیعت بکر و منحصر به فرد خود، دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بی شماری می باشد که می تواند چشم نواز مسافران تور آلانیا باشد.بطور مثال مجموع زیر، گوشه ای از این زیبایی ها را بیان می دارد:

  • قلعه کیزیر کوله
  • غار دیم
  • مجموعه غارهای داملاتاس
  • قلعه آلانیا
  • منزل و موزه آتاتورک
  • رودخانه ساپادر

هتل های آلانیا:

سفر با تور آلانیا، بدون انتخاب هتل، بی معنیست.و در این بین شاید چالش برانگیز ترین انتخاب، همین انتخاب هتل باشد. در راستای کمک به شما مسافران تور آلانیا، ما به معرفی ۳ تا از لوکس ترین هتل های آلانیا می پردازیم تا شما مسافران خوش ذوق را، به بهترین و زیباترین انتخابتان سوق دهیم: