با توجه به نزدیدک بودن نوروز 96 قصد داریم راجع به یکی از پرتقاضاترین تورهای نوروز 96 یعنی مالزی صحبت کنیم. در مقاله امروز به معرفی معروف ترین جاذبه گردشگری کوالالامپور یعنی برج های دولوی پتروناس می پردازیم.

برج پتروناس که با عنوان برجهای دوقلوی پتروناس شناخته شده است، آسمان خراش های دوقلو در کوالالامپور، مالزی می باشد. با توجه به شورای ساختمانهای بلند و زیستگاه شهری به تعریف رسمی و رتبه بندی ، آنها بلندترین ساختمان در جهان بین سال های 1998-2004 بود و همچنان بلندترین برج های دوقلو در جهان هستند.

اکثر افرادی که تور کوالالامپور را انتخاب میکنند ، بازدید از برج‌ های دوقلوی کوالالامپور را در برنامه خود قرار میدهند. منظرۀ این برج ها در شب بسیار زیبا می باشند و از بیشتر نقاط شهر قابل رویت هستند.

برج‌ های دوقلوی کوالالامپور


برج های دوقلو با معماری اسلامی مدرن خود یکی از زیباترین سازه های عصر حاضر به شمار می روند. به دلیل نزدیکی برج های دوقلو به مرکز نمایشگاه های مالزی (KLCC) این برج ها نیز به برج های KLCC معرف شده اند، به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلو هایی که شما را به سمت این برج ها هدایت می‌کنند و عکس هایی که این برج ها در آنها قرار گرفته اند ، همه به این برج ها با همان نام KLCC اشاره می کنند.

برج های دوقلوی مالزی (Petronas Towers) بلندترین ساختمان دوقلوی جهان و پنجمین آسمان خراش بلند دنیا می باشند که توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها ساخته شده اند . معمار این بنا سزار پلی است. کار ساخت این برج ها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمان کوتاهی در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید.

هر یک از این برج ها در ۸۸ طبقه با نمای استیل و شیشه ساخته شده اند که جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند ، همچنین این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل شده اند .

برج‌ های دوقلوی کوالالامپور

مابین برج ها پلی ساخته شده است. این پل که به پل آسمان (sky bridge) معروف است بین دو طبقه ۴۱ام و ۴۲ام برج های دوقلوی مالزی واقع شده و مکانی فوق العاده برای مشاهده اطراف را برای شما فراهم می کند. این پل به جای اینکه به سازه اصلی متصل شود طوری ساخته شده است که بتواند به راحتی به داخل و بیرون آن حرکت کند تا از شکست آن در برابر بادهای قوی جلوگیری شود .

پل آسمان یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور می باشد که سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.طول این پل هوایی ۵۸ متر و در ارتفاع ۱۷۰ متری زمین قرار گرفته است، همچنین وزن این پل به تنهایی ۷۵۰ تن می باشد.

در ضمن این پل هوایی این امکان را می دهد که در صورت وقوع آتش سوزی و حوادث مشابه در یکی از برج ها، افراد داخل آن بتوانند از طریق این پل هوایی به برج دیگر بروند و ساختمان را تخلیه کنند. این پل در مراحل پایانی ساخت این برج ها به آنها اضافه شده و فرم M مانندی به این مجموعه بخشیده که الهام بخش حرف اول کلمه مالزی می باشد .

برج‌ های دوقلوی کوالالامپور

پس اگر تصمیم خودتان را برای تور نوروز 96 گرفته اید و می خواهید به این شهر سفر کنید، بازدید از این برج های دو قلو را هم در برنامه تفریحی خود بگنجانید.