شاید وقتی نام کشور هند به گوشتان برسد یاد شلوغی و هرج و مرج خیابان ها را به یاد بیاورید ولی تمام کشور هند این گونه نمی باشد و در بعضی از نقاط هند مکان هایی وجود دارد که از نظر گردشگری و توریستی بسیار بکر هستند و به عنوان منبع در آمد صنعت گردشگری می توانیم روی این مناطق حساب باز کنیم. این مناطق مانند بعضی از جاذبه های گردشگری اروپا توریست و گردشگر مخصوص خود را دارد. در ادامه به وبلاگ تور نوروزی خواهیم پرداخت.

غار زیبای آجانتا
یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری هند این غار می باشد غار آجانتا بنای تاریخی، صخره های برش یافته ای از قرن دوم قبل از میلاد می باشد.غارهای فوق العاده زیبای  آجانتا در حدود 650 سال پس از میلاد غیر قابل سکون بوده است و تا 1819 رو به فراموشی رفته بود، زمانی که یک حزب شکارچی بریتانیایی بر آن ها غلبه کرد. قرنطینه کردن این غارها کمک به حفاظت مناسب آن ها کرد به صورتی که در آن برخی از نقاشی ها تا به امروز به جای مانده است. نقاشی‌های دیواری همه چیز را از جمله میدان های جنگ برای کشتی های قایقرانی، خیابان های شهر و جنگل های انبوه پر از حیوان، کوه های پوشیده از برف را به خوبی نمایان می کند. شهر اورنگ دروازه ورود به غار آجانتا و نیز غار زیبای الورا است.

هند نگین خاورمیانه


جامو و کشمیر

از جمله زیبا ترین مناطق هند این دو ناحیه می باشند. جامو و کشمیر شمالی‌ترین ایالات جمهوری هند قرار گرفته است.مرکز تابستانی این ایالت شهر سرینگار و مرکز زمستانی آن شهر جامو می باشد.بیشتر خاک این شهر در رشته کوه‌های هیمالایا واقع شده  است. این ایالت از شمال شرقی با جمهوری خلق چین مرزهای یکی دارد و با شهرهای هیماچال پرادش و پنجاب از جنوب و بخش زیر نظر پاکستان کشمیر مشهور به کشمیر آزاد و منطقه شمالی کشمیر از غرب و جنوب غرب هم‌مرز می باشد.

هند نگین خاورمیانه

در ادامه در مورد این ناحیه می توان بگوییم که منطقه سابق شاهنشین جامو و کشمیر مورد ستیز بین کشورهای چین، هند و پاکستان بوده است. ایالت هندی جامو و کشمیر توسط پاکستان به‌نام کشمیر اشغال‌شده هند معروف می باشد. حکومت این منطقه مورد اختلاف هند و پاکستان می باشد و حتی منطقه اقصای چین که تحت کنترل چین است مورد ادعای هند بوده و دولت هندوستان اقصای چین را جزو شهرهای جامو و کشمیر می داند. جامو و کشمیر هجدهمین شهر شلوغ هند است.

رودخانه چاپورا

یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری هند این رود خانه می باشد.طبیعت خارق العاده، نخل های فوق العاده زیبای سواحل کنار رودخانه چاپورا، و مراکز تفریحی ساحلی و دیگر امکانات گردشگری همانند غواصی، هتل ها و… که با صرف هزینه ای فوق العاده کمی امکان استفاده از آنها وجود خواهد داشت، باعث شده است که این رودخانه یکی از مشهور نقاط گردشگری هند برای گردشگران گوناگون شود.