اگر قصد دارید برای نوروز 96 خود به سفر خارجی بروید پیشنهاد ویژه ما این است که تور هند را تجربه کنید. هندوستان به سبب قدمت دیرینه ای که دارد مملو از جاذبه های گردشگری بسیار معروفی است که باید حتما از آنها بازدید کرد.

هندوستان از دیرباز یکی از کشورهای مهم آسیای میانه به لحاظ سیاسی و گردشگری بوده است. در حقیقت این کشور از زمانی که مورد استعمار و سلطه بریتانیا بود تاکنون که حالا کشوری کاملا مستقل است همیشه مورد توجه اهالی گردش و سفر بوده است. گفتنی است این کشور تا قبل از استعمار انگلستان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا شناخته می شد. جالب است بدانید هند که اکنون بعنوان دومین کشور دنیا به لحاظ جمعیت محسوب می شود، در تاریخ هزارساله ای که دارد، تابحال به هیچ کشوری یورش نبرده است و از این حیث نیز یکی از قدیمی ترین کشورهای صلح طلب در دنیا بشمار می رود.

جاذبه های گردشگری هندوستان

 آب و هوای خاص هندوستان، شهرهای قدیمی، آثار تاریخی و غذاهای محلی و لذیذ این کشور از جمله عواملی است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند؛ اما چیزی که بیش از همه باعث این محبوبیت تور هند شده است، جاذبه های گردشگری این کشور است که شامل جاذبه های تفریحی و البته تاریخی آن می باشد. در مقاله ای که برای شما آماده شده است به معرفی چند جاذبه بسیار محبوب و پرطرفدار هند خواهیم پرداخت.

سواحل زیبای گوا

همانطور که حتما می دانید گوا نام یکی از زیباترین و البته معروف ترین ایالت های هند است. این شهر بندری به سبب برخورداری از سواحل گرم و دلنشین خود همیشه بیش از دیگر جاذبه های هندوستان مورد توجه گردشگران قرار می گرفته است، خصوصا برای گردشگرانی از کشورهایی نظیر روسیه، فنلاند، اسکاتلند و دیگر کشورهای سردسیر که همیشه نشستن و استراحت کردن در زیر آفتاب سواحل گوا برای‌شان همچون به مثابه یک رویا و لذتی وصف ناشدنی بوده است.

ساحل Agonda

ساحل Agonda یکی از مهمترین ساحل های گواست که بدلیل وجود هتل های ساحلی متعدد در آن بسیار مورد توجه بوده و معمولا گردشگران تورهای هند ترجیح می دهند در شهر گوا و البته در یکی از هتل های این ساحل زیبا اقامت نمایند. نکته جالب در خصوص ساحل Agonda این است که جهت تردد از این ساحل تا گوا باید از هواپیماهای دریایی استفاده کنید!اما باید به ساحل Cavelossim گوا نیز اشاره کنیم؛ این ساحل که از دیگر محبوب ترین سواحل گوا نزد گردشگران آن بشمار می رود، در جنوب گوا واقع شده است. گفتنی است که رودخانه بسیار معروف و زیبای Sal که به دریای عربی می ریزد نیز از قسمت جنوبی این ساحل عبور می کند.

ساحل Benaulim

حال که به اینجا رسیدیم بد نیست نامی هم از دو ساحل مشهور Benaulim و Arambol بیاوریم. بد نیست بدانید که TripAdvisor در سال 2015 ساحل Benaulim گوا را در لیست پیشنهادی سفرهای خود قرار داده بود که باعث شد از همان زمان شمار گردشگرانی که برای تفریح به آن ساحل می آمدند دوچندان شود؛ البته باید اضافه کنیم که ساحل Arambol نیز به همراه Benaulim در صدر لیست تریپ ادوایزر قرار داشت.

کلیسای سن‌استفان

درباره این کلیسا باید بدانید که در قرن نوزدهم میلادی بنا گشته و از این نظر بعنوان یکی از تاریخی ترین کلیساهای هند شناخته می شود. این کلیسا که در جاده میسور اوتی واقع شده، از مهمترین بناهایی است که همواره به گردشگران تورهای هند برای بازدید پیشنهاد می شود.

کلیسای سن‌استفان

در صورتی که شما هم هندوستان را برای تور نوروز 96 خود درنظر گرفته اید به شما توصیه می کنیم حتما سری به این کلیسا بزنید. در واقع بازدید از این کلیسا علاوه بر خود آن دارای اهمیت های دیگری هم می باشد، چراکه کارخانه و موزه بسیار معروف چای که در همین جاده منتهی به کلیسای سن‌استفان قرار گرفته اند نیز بسیار دیدنی و تماشایی هستند.

مرداب‌های کرالا

در ایالت کرالای هند و درست موازی با دریای عرب مجموعه ای از دریاچه ها و مرداب هایی قرار دارند که به مرداب های کرالا(Kerala) شهرت یافته اند. برخلاف نام "مرداب" که طبیعتا خوشایند خیلی ها نیست اما مجموعه مرداب های کرالا استثنائا از زیباترین و عجیب ترین مرداب هایی است که در جهان وجود دارد.

مرداب‌های کرالا

در این مرداب های بسیار زیبا انواع آبزیان همچون قورباغه و خرچنگ و البته حیواناتی مثل سمور دریایی به وفور مشاهده می شود. این مرداب ها بدون شک از زیباترین جاذبه های گردشگری در سراسر هندوستان می باشند که شما می توانید با استفاده از قایق های سنتی این منطقه که با توجه به امکاناتی که در آنها وجود دارد شبیه یک هتل متحرک هستند، به گشت و گذار در این مرداب ها پرداخته و از تماشای زیبایی های این منطقه نهایت لذت را ببرید.

مرداب‌های کرالا

هارماندیر صاحب

با توجه به اینکه از دیرباز خیلی از مردم هندوستان پیرو آیین های هندو و بودا بوده اند، در این شهر معابد بسیاری وجود دارد که حالا اکثر آنها تبدیل به موزه و جاذبه گردشگری گشته اند. یکی از حیرت انگیزترین و دیدنی ترین معابد هند، هارماندیر صاحب(Harmandir Sahib) نام دارد که در حقیقت برای سیخ‌ها نیز یک مکان بسیار پراهمیت‌ تلقی می شود.

هارماندیر صاحب

در قرن شانزدهم میلادی بود که ساخت این معبد باشکوه آغاز شد و در حدود 300 سال بعد نیز کلیه طبقه فوقانی آن با دستور رانجیت سینگ طلاکاری شد. کمتر گردشگری وجود دارد که برای تعطیلات به هندوستان سفر کند و بازدید از این معبد تاریخی را از دست بدهد.

هارماندیر صاحب

مواردی که ذکر شد تنها چند نمونه از صدها جاذبه گردشگری دیدنی و معروفی همچون تاج محل است که در هندوستان وجود دارد. در صورتی که قصد سفری تفریحی به این کشور پهناور را دارید، بهتر است قبل از هر چیزی اطلاعاتی درباره جاذبه ها و آثار تاریخی این کشور جمع آوری کنید تا در زمان سیاحت خود در مناطق مختلف آن جایی را از قلم نندازید.

جاذبه های گردشگری هندوستان

منبع:

http://xn--ugb9bc.mihanblog.com