از عوامل مهم گردشگری می تواند منطقه ای باشد که دارای ساحل و مناظر سرسبز است.بی شک یکی از این کشور ها تایلنداست که جزایر بسیار زیاد و زیبایی دارد. شما در تایلند می توانید تمام آنچه که از بهشت تصور دارید تجربه کنید و دقایق خاطر انگیزی را برای خود و دوستانتان بسازید. از منطق زیبا و مطلوب تایلند منطقه کرابی است که از لحاظ گردشگری بسیار اهمیت فراوانی دارد.


اطلاعات عمومی کرابی

بهتر است این را بدانیم که کرابی، استانی متشکل از چندین جزیره در جنوب تایلند است که به سرعت تبدیل به مقصد گردشگری بسیار محبوبی شد، به گونه‌ای که امروزه‌ پروازهای مستقیمی از سراسر دنیا به آن انجام می‌شود. اگر به دنبال مقصدی عالی برای تعطیلات هستید، در ادامه‌ی این مطلب با کجارو همراه باشید.استان کرابی روی خط ساحلی دریای آندامان قرار دارد و هنوز هم یکی از جذابیت‌های اصلی آن، طبیعت نسبتا بکر و دست نخورده‌‌اش است که شامل سواحل سفید شنی، آب‌های گرم شفاف، صخره‌های مرجانی زیبا، غارهای بی‌شمار، آبشارهای باشکوه و بیش از ۱۳۰ جزیره از جمله جزیره‌ی کوه ‌لانتا و جزایر شش گانه‌ی مو کوه فی فی می‌شود. با توجه به خط ساحلی بسیار جذاب و دیدنی، پوشش گیاهی انبوه، امکان انجام فعالیت‌های آبی متنوع و کوهنوردی و همچنین غذاهای خوب اصلا جای تعجب نیست که این منطقه با این سرعت رشد کرده است. سفر به این استان مانند دیگر نقاط تایلند نسبتا ارزان است و تفاوت زیادی با شهرها و جزایر دیگر این کشور ندارد. مطلب پیش رو برای سفری سه تا پنج روزه به استان کرابی تهیه شده بود. بادهای موسمی در اینجا گاهی باعث بارش باران‌های معمولی و گاهی باعث ریزش باران‌های سیل آسا می‌شود.آب و هوای کرابی و ...

آب و هوای کرابی گرمسیری است و دمای آن چیزی حدود ۸ درجه بالاتر از دمای خط استوا می باشد. اگر قصد سفر به کرابی دارید باید بگوئیم بهترین زمان سفر به این منطقه از اواخر ماه ژانویه تا مارس است که بارش باران شدید نیست. سفر به این استان مانند دیگر نقاط تایلند نسبتا ارزان است و تفاوت زیادی با شهرها و جزایر دیگر این کشور ندارد. سواحلی گرمسیری با عارضه‌های سنگی و آب‌های خوش رنگ بهترین لحظه‌ها را برایتان به ارمغان می آورد.ساحل ریلی در جنوب ساحل مشهور او نانگ و نزدیک به یک دماغه‌ی سنگی است. در اینجا انتظار مکانی آرام با ماسه‌های شنی و نرم، آب‌های شیشه‌ای، غارهای دیدنی و در یک کلام، چشم‌اندازی فوق‌العاده را داشته باشید. برای دسترسی به این ساحل بایستی از قایق استفاده کنید.خلیج فنگ انگا با صخره‌های آهکی معروفش همان جای دیدنی است که روی کارت پستال‌های تایلندی نقش بسته است. تورهای معروف جزیره‌ی جیمز باند از همینجا آغاز می‌شوند و گردشگران می‌توانند در این تورها از تماشای غارهای دریایی، روستاهای بومی و جزایر دیگر لذت ببرندجزیره پودا شامل ۴ جزیره است که پودا با مساحت یک کیلومتر بزرگ‌ترین آنهاست.

تورنوروزی کرابی