اگر قصد دارید برای نوروز 96 به پوکت در تایلند سفر کنید پیشنهاد می کنیم برنامه ای دقیق برای لذت بردن از تفریحات پوکت برای خود تنظیم کنید. تفریحات این شهر به قدری هیجان انگیز و نشاط آور هستند که شاید دلتان بخواهد هر کدام را چندین بار انجام دهید. در مقاله ای که برای شما تهیه کردیم می خواهیم چند تفریح بسیار معروف پوکت را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از مهم ترین دلایل محبوبیت پوکت علاوه بر آب و هوا و طبیعت منحصر به فرد آن می توان به مراکز توریستی و تفریحی آن همچون مراکز غواصی اشاره کرد. در پوکت آنقدر تفریحات گوناگون و متنوعی وجود دارد که اگر یک هفته هم در این شهر اقامت داشته باشید، شاید باز هم نتوانید همه این تفریحات را امتحان کنید. بی جهت نیست که تور پوکت همواره یکی از محبوب ترین تورهای نوروزی در کشور ما بوده است. در این مقاله با تعدادی از بهترین تفریحاتی که می توان در پوکت انجام داد، آشنا خواهید شد.

تفریحاتی که می توان در پوکت انجام داد

پارک آبی جنگلی پوکت (Splash Jungle Water Park Phuket)

بدون شک یکی از بهترین تفریحاتی که می توان در پوکت انجام داد، رفتن به پارک آبی جنگلی این شهر و سپری کردن نیمی از روز در آن است. این پارک آبی که در ساحلی به نام "Mai Khao" واقع شده است، نخستین و وحشتناک ترین پارک آبی پوکت است، چراکه در هنگام انجام هر یک از سرگرمی های موجود در این پارک به شدت هیجان زده یا شاید هم وحشت زده شوید! بدلیل سرسبزی و زیبایی بسیار زیاد این پارک، در ابتدای ورود به این مجموعه شاید فکر کنید که در حال وارد شدن به یک جنگل هستید! گفتنی است که درب این پارک روزانه از ساعت 10 صبح الی 6 عصر به روی علاقه مندان باز می باشد.

پارک آبی جنگلی پوکت


تماشای بوکس تایلندی (موی تای)

همانطور که می دانید "موی تای" نام ورزش معروف تایلندی است. در این شهر استادیومی به نام سافان هین "Saphan Hin" وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنجا شاهد مبارزات بسیار هیجان انگیز مبارزان تایلندی باشید. نکته مهمی که در مورد این ورزش رزمی تایلندی وجود دارد این است که برخلاف بعضی از ورزش های رزمی دیگر همواره اخلاق و ادب سرلوحه مبارزات این ورزشکاران می باشد.

تماشای بوکس تایلندی

تماشای بوکس تایلندی

بازی گلف

در پوکت زمین های بسیار بزرگ و سرسبزی وجود دارد که مخصوص بازی گلف بوده و علاقه مندان به این رشته می توانند برای انجام این بازی مسرت بخش به این مجموعه ها رجوع کنند. زمین های گلف پوکت همواره بعنوان بهترین زمین ها برای انجام این بازی در سراسر تایلند شناخته می شوند.

بازی گلف

بازی گلف

یادگیری آشپزی به سبک تایلندی

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد، شرکت در کلاس های آشپزی تایلندی است. از آن جهت که خانم های ایرانی علاقه خاصی به آشپزی دارند می توانند در این کلاس ها شرکت کرده و تنها در 2 روز یک غذای تایندی را آماده کنند. جالب تر اینکه پس از پایان این کلاس ها به شما مدرک آشپزی تایلندی نیز اهدا می گردد.

یادگیری آشپزی به سبک تایلندی

یادگیری آشپزی به سبک تایلندی

در پایان باید گفت که سابقه سال های گذشته نشان داده است که تورهای نوروزی تایلند همواره یکی از بهترین تورهایی بوده اند که در تعطیلات نوروز به فروش می رسند؛ لذا در صورتی که سفر به تایلند را برای تعطیلات نوروز 96 خود درنظر دارید بهتر است کم کم به فکر خرید و یا رزرو این تورها باشید.

منبع: http://xn--ugbdbl62dd8r.mihanblog.com