همان طور که می دانید، آنکارا پاتخت سیاسی کشور ترکیه می باشد که یکی از مهم ترین شهرهای این کشور به لحاظ صنعت توریسم نیز لقب گرفته است. تورهای نوروزی آنکارا همیشه با استقبال بسیار خوبی از طرف گردشگران مواجه شده است. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم قصد داریم به معرفی این شهر بپردازیم. با ما همراه باشید.

راهنمای تور آنکارا

شما باید بدانید که در اصل قدیمی ترین تمدنی که اطراف شهر آنکارا کشف شده است که در دوره برنز توسط هیتی ها در حدود دو هزار سال قبل از میلاد مسیح پایه گذاری شده است. شهر آنکارا پس از به اتمام رسیدن جنگ ملی استقلال و رهایی ترکیه از اشغال خارجی در تاریخ در سال ۱۹۲۳ توسط آتاتورک پایتخت جمهوری ترکیه اعلام گردید. آنکارا در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ آناتولی در ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.


نکته مهم در خصوص این شهر این است که آب و هوای آنکارا مانند بیشتر شهرهای ترکیه در تابستان گرم و در زمستان سرد و برفی می باشد. این شهر در میان چهار کوه قرار گرفته است که کرای گودی در جنوب، ادریس در شرق، ایلماداغ در شمال و چال در جنوب شرقی واقع شده اند. این استان با نواحی جنگلی در شمال شرق، زمین های حاصلخیز بسیار زیادی داشته و غالبا گندم در آن ها کشت می گردد. تور آنکارا نوروز 96 زمان مناسبی برای سفر به این شهر و بازدید از جاهای دیدنی آن است.

راهنمای تور آنکارا

اما می رسیم به جاذبه های گردشگری در آنکارا؛ یکی از مهم ترین اماکن دیدنی آنکارا آنیتکابیر یا مقبره آتاتورک است که واقع بر روی یک تپه خیره کننده در قسمت آنیتپ شهر می باشد. موزه تمدن های آناتولی یکی دیگر از جاذبه های توریستی معروف آنکاراست، این موزه به ورودی ارگ نزدیک است. از دیگر مکان های دیدنی و گردشگری آنکارا می توان به موزه فرهنگ شناسی ، موزه جنگ آزادی ، موزه هوانوردی ، موزه پخش رادیو ، موزه زراعت ، مساجد حاجی بایرام، الوان و کجا اشاره نمود.