ازمیر از جمله شهرهای معروف ترکیه است که بدلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری تاریخی همواره مورد توجه علاقه مندان و گردشگران تور ترکیه بوده است. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم قص داریم یکی از مهم ترین، زیباترین و معروف ترین مکان های تاریخی این شهر را به شما معرفی نماییم. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با معبد آرتمیس در ازمیر

بد نیست به شما بگوییم که معبد آرتمیس که به عنوان معبد دیانا نیز شناخته شده است، یک معبد یونانی اختصاص داده شده به الهه آرتمیس بود. این معبد در نزدیکی شهر سلجوق و بناهای تاریخی افسوس قرار دارد و یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان محسوب می شود. هرچند که زیربنای باقی مانده از این معبد تاریخ ساخت آن را قرن 7 قبل از میلاد مشخص میکند. ۱۲۷ ستون در این بنا به کار گرفته شده که ارتفاع آنها ۲۰ متر و با سرستون های ایونی و کناره‌های کنده کاری شده بوده‌است. بد نیست بدانید غالبا تور نوروزی ازمیر، از علاقه مندان جاذبه های گردشگری تشکیل شده است.آشنایی با معبد آرتمیس در ازمیر

نکته مهم دیگر که دانستن آن خالی از لطف نیست این است که در شهر افسوس در حدود ۵۰ کیلومتری شهر ازمیر ترکیه قرار داشته است و بعنوان زیباترین بنای روی زمین شناخته می شده است. با شماهده این معبد که روزی عجایب هفتگانه بوده و تنها قسمت هایی از آن باقی مانده است، غمگین می شوید اما باز هم احساس بزرگی به شما دست می دهد و زمانی که بازگشتید می توانید بگویید من یکی از عجایب هفت گانه باستان جهان را دیدم! تور ازمیر نوروز 96 می تواند فرصت مناسبی برای شما جهت بازدید از این بنا باشد.

مورد بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که بازرگانان، صنعتگران و پادشاهان از این محل مقدس دیدن می‌کردند و احترام خود را با پیشکش کردن هدایای مختلف ابراز می‌نمودند. تحقیقات اخیر باستان‌شناسی به یافتن تعدادی از این هدایا که متشکل از مجسمه‌های طلا و عاج آرتمیس، دستبندها و گردنبندهایی زیبا اثر صنعتگران دنیا می باشند، منجر شده ‌است.