حتما تاکنون اسم بالی را شنیده اید؛ همان شهر معروف اندونزی که هر ساله در ایام مختلف سال گردشگران زیادی برای سپری کردن تعطیلات خود و بازدید از جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی این شهر، به آن سفر می کنند، چراکه بالی پر است از دیدنی هایی که با دیدن آن ها به وجد خواهید آمد.

معبد مادر بالی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید معبد مادر بالی(پورا بساکی) در ارتفاعات ۱۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در کوه پایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع شده است. قدمت این معبد به بیش از هزار سال می رسد و پله های زیبایی بازدید کنندگان و مردم عادی پیرو دین هندو که برای اجرای فرایض دینی خود به این معبد می آیند را از دروازه های جداگانه ای به حیاط این معبد باشکوه می رساند.


همانطور که شما هم حتما می دانید این روزها گردشگران فراوانی مشتاق به دیدن بالی شده اند. جاذبه های تاریخی و طبیعی بالی آنقدر زیاد است که گردشگران فراوانی را از سراسر نقاط جهان به سوی خود جذب کند. در معبد بالی سالانه بیش از ۷۰ مراسم مذهبی دیدنی برگزار می گردد که توصیه می شود در زمان یکی از این مراسم ها به این معبد سفر کنید تا بتوانید با آیین جالب هندو ها نیز آشنا شوید. در صورتی که قصد سفر به اندونزی را دارید، دیدار از بالی و از این معبد را جزء الویت هایتان قرار دهید. تور نوروزی بالی همواره با استقبال خوبی در کشور ما نیز مواجه شده است.

معبد مادر بالی

نکته دیگر درباره این مکان دیدنی این است که معبد مادر بالی یکی از دیدنی ترین مکان های بالی است که علاوه بر جاذبه تاریخی اش آموزه هایی از دین جالب با رسوم دینی متفاوت هندوها را به بازدید کنندگان عرضه می کند. بازدید از معبد مادر بالی در زمان صبح پیش از رسیدن گردشگران هنگامی که خدایان شیوا، ویشنو و برهما هنوز در خواب هستند توصیه می گردد. شما می توانید در تور بالی نوروز 96 از این معبد هم دیدن کنید و سفری به یاد ماندنی را تجربه نمایید.