یکی از معروف ترین شهرهای پر گردشگر ترکیه، مارماریس است. در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که باعث شده گردشگران زیادی برای تماشای آنها راهی این شهر شوند. از آنجا که چیز زیادی تا نوروز 96 و تعطبلات آن باقی نمانده تصمیم گرفتیم یکی از جاذبه های توریسنی معروف مارماریس را به شما معرفی کنیم، شاید در تور مارماریس نوروز 96 خود تصمیم گرفتید از آن بازدید کنید.

کاستابوس

در ابتدا با این مقدمه شروه می کنیم که مارماریس یکی از مهمترین شهرهای ترکیه است که دارای آثار تاریخی بسیاری است. در سفر با تور ترکیه ، یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه که نظرتان را به خود جلب می کند، کاستابوس است. کاستابوس در حقیقت به قرن ۴ پیش از میلاد تعلق داشته و در آن زمان مرکز مذهبی کاریان در دوره هلنی بوده است.


بد نیست شما هم بدانید که این بنا در منطقه پازارلیک واقع شده است. این منطقه در کوه های آرمین در جنوب شرق روستای حصارلیک مارماریس قرار دارد. این منطقه تا آبشار تورگوت چیزی در حدود ۶٫۴ کیلومتر فاصله دارد و می توانید تنها 10 دقیقه با اتومبیل به این آبشار زیبا بروید.

کاستابوس

حال می رسیم به قسمت مهم این جاذبه گردشگری؛ کاستابوس مارماریس که از جاهای دیدنی مارماریس به شمار می رود، در اصل تئاتر خرابه ای همراه با پرستشگاه است. تئاتر در جنوب منطقه قرار دارد. پرستشگاه رو به محوطه زیبا ساخته شده است. این بنا که از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی ترکیه می باشد، به سبک ایون ساخته شده است.

همچنین باید در اینجا اضافه کنیم که بر روی آن علائمی از تمدن درها قابل مشاهده است. در این مکان پایه های پرستشگاه کاستابوس مارماریس را می توانید مشاهده کنید. این محوطه دارای دیوارهای بسیار جالبی است که تا به امروز پابرجا مانده است. با این تفاسیر باید کاستابوس را یکی از مهم ترین جاذبه های ترکیه و دیدنی های مارماریس به حساب آورد. پس بهتر است تور نوروزی مارماریس را از دست ندهید.