هندوستان از جمله کشورهای بسیار زیبا و پر گردشگر آسیاست که هر ساله پذیرای شمار زیادی از گردشگران تور هند می باشد که در این بین نیز تور گوا آن از اهیمت بسیار بالاتری نسبت به دیگر شهرهای آن برخوردار است. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم مختصری راجع به گوا خواهیم گفت. شهری که تورهای نوروزی آن نیز در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

سفری هیجان انگیز به گوا

در ابتدا باید درباره این شهر بگوییم که گوا شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است که شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله ۴۰ کیلومتری آن است. این شهر بندری در بین همه رده های سنی و گروه ها، یک منطقه جذاب گردشگری مهم در کلاس جهانی محسوب می شود. بطور کلی می بایست درباره شهر گوا گفت که یک ایالت با غنای فرهنگی معروف بخاطر فستیوال های رنگارنگ و رویداد های گوناگون و متعدد آن است. کارنیوال یکی از مشهورترین فستیوال های هند و رویداد های فرهنگی سالیانه این شهر می باشد که برای ۳ روز جشن گرفته می شود.

سفری هیجان انگیز به گوا

کلیساها و معابد

بد نیست بدانید که شما قادر خواهید بود بعد از گذراندن زمانی در سواحل گوا، می توانید به دیدن برخی از کلیساها و معابد معروف این ایالت بپردازید. گوا، مخلوطی از فرهنگ کونکانی و پرتغالی است که بواسطه آن، پیدا کردن کلیساها و معابد زیبای آن در هر گونه و کنار این ایالات کاری بسیار آسان است. زائران از نقش های مختلف این کشور ، این مکان های مقدس را زیارت کرده و برای آن ادای احترام می کنند. اکثر کلیساهای شهر گوا دارای معماری دوران مسیحیت است که در زمره مکان های میراث جهانی سازمان یونسکو نیز ثبت شده اند. به همین دلیل هم تور نوروزی هند همیشه یکی از محبوب ترین تورها برای عاشقان آثار تاریخی بشمار می رفته است.

سفری هیجان انگیز به گوا

سواحل شنی

لازم بذکر این نکته اسن که در واقع گوا به پایتخت سواحل شنی هند معروف است. زیبایی طبیعی سواحل شنی در شهر گوا، گردشگران و توریست های فراوانی را از سراسر جهان جذب می نماید. نام تعدادی از سواحل شنی معروف شهر گوا شامل آرامبول، آنجونا، باگا، کولوا، بنالیم، آگوادا، سواحل بنوالیم و بسیاری دیگر از سواحل شنی است. جهانگردان از نقاط گوناگون جهان، شهر گوا را تنها بعلت این سواحل شنی برای سفر انتخاب می کنند. تور گوا نوروز 96 می تواند بهترین زمان ممکن برای سفر به این شهر زیبا باشد.