چین یکی از مهم ترین کشورهای شرق آسیا و جهان می باشد که دارای تمدنی کهن و باستانی است. در این کشور جاذبه های تاریخی بسیار زیاد و عجیبی وجود دارد که تنها نشستن و نظاره کردن آنها یکی از لذت بخش ترین کارهایی ست که می توان انجام داد! همانطور که قطعا می دانید معروف ترین جاذبه تاریخی این کشور، دیوار بزرگ چین می باشد. تور چین نوروز 96 می تواند فرصت مناسبی برای شما جهت بازدید از این دیوار طویل باشد.

دیوار چین


شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این سازه چیزی حدود ۷ هزار کیلومتر دیوار است که در کشور بزرگ چین قرار دارد و در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. این دوار بین قرن های پنجم تا هشتم پیش از میلاد توسط حکومت چین ساخته شد تا از این طریق بتوانند در برابر حملات همسایه های شمالی شان مقاومت کنند.  تاریخ دانان چینی بیان کرده اند که حدود یک میلیون سرباز می توانستند همزمان بر روی این دیوار ها نگهبانی دهند.

بدون هیچ گونه جای شک و تردیدی، در حال حاضر دیوار چین یکی از مهم ترین و پر طرفدار ترین جاهای دیدنی چین محسوب می شود و هر ساله گردشگران و توریستان متعددی برای دیدن کردن از این اثر تاریخی عظیم به کشور چین سفر می کنند و با پیمودن این دیوار احساس افتخار می کنند. جالب است بدانید اولین دروازه چین نیز در انتهای شرقی این دیوار قرار دارد و به نام «شان حای گوان» معروف است. دروازه "جایوگوان" در قسمت غربی این دیوار نیز بسیار معروف است و از آثار باستانی چین محسوب می گردد.

دیوار چین

لازم است این نکته را هم ذکر کنیم که دیوار چین جزء عجایب هفت گانه دنیا محسوب می شود و این بخاطر ویژگی های منحصر به فرد آن از جمله بزرگی این دیوار و استقامت آن می باشد. البته لازم است بدانید در طول این سال ها به دلیل وقوع جنگ های بسیار و زمان بسیاری که گذشته است خسارات زیادی به این بنای عجیب وارد شده است و بخش های زیادی از این دیوار از بین رفته است. همه ساله گردشگران زیادی از کشورمان در تور نوروزی چین از این اثر تاریخی معروف بازدید می کنند.

در پایان بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که در مورد دیوار چین افسانه ها و شایعات زیادی وجود دارد که با وجود اینکه بار ها تکذیب شده اند هنوز در باور و اعتقاد مردم جهان باقی مانده است. یکی از این شایعات این است که دیوار چین تنها سازه بر روی کره زمین است که از فضا قابل رویت است.