ترکیه کشوری است کوهستانی و تقریبا پرباران. ترکیه که در یکی از حسّاس‌ترین نقاط جهان واقع شده است، دارای موقعیّت جغرافیایی بسیار راهبردی است؛ بطوری که کشورهای زیادی  به ویژه ایران از خاک این کشور برای ترانزیت کردن کالاها و انرژی استفاده می‌کنند. این کشور همچنین مقصد شمار زیادی از هموطنانمان برای تفریح در ایام تعطیلات بخصوص نوروز می باشد.

ترکیه


خوب است بدانید که چیزی حدود ۲۵۰۰۰ سال قبل بود که اهالی ترکیه برای نخستین بار در آن ساکن شدند. و البته در تپه گوبکلی در زمان نئولیتیک اولین معبد جهان بنا گردید. اولین گروه های مردم مثل یونانی ها، بیزانس، فرنگی ها، عثمانی و رومی ها و... در این کشور ساکن شده و به همین علت است که شما می توانید آثار تاریخی و کهن متعددی از هر کدام از این قوم ها در ترکیه مشاهده کنید.  برج معروف گالاتا که در استانبول قرار گرفته است، تنها یکی از این آثار قدیمی است.

ترکیه

و نکته مهم و البته خوشمزه(!) این است که اگر به غذایی که میل می کنید زیاد اهمیت می دهید، فقط کافی ست یک بار از غذاهای متنوع این کشور تست کنید تا مزه آن هیچ گاه از خاطرتان نرود. غذاهای ترکی که البته شهرت جهانی نیز دارند بشکل وصف ناپذیری لذیذ هستند به شکلی که ممکن نیست گردشگری به این کشور سفر کند و غذای آن را امتحان کند و لب به تحسین نگشاید!

ترکیه

تنوع هتل ها نیز در ترکیه به سبب میزان گردشگر بالا در آن خیلی زیاد است. حتما قبل از سفر خود اطلاعات کاملی در خصوص آنها داشته باشید. این نکته را هم بخاطر داشته باشید که هتل های شهر استانبول فقط صبحانه سرو می کنند و این شهر بیشتر به جهت جاذبه های متنوع شهری و خرید اهمیت دارد.

ترکیه

هتل های شهر های ساحلی نیز همچون هتل های آنتالیا اغلب همراه با صبحانه، ناهار و شام بوده است و این شهر بیشتر دارای جاذبه های تفریحی و ساحلی ست. اگر هم در نظر دارید به خرید و تفریح بپردازید بهتر است از تور های ترکیبی استانبول و یکی از شهرهای ساحلی همانند آلانیا یا آنتالیا استفاده کنید.

ترکیه

در پایان این نکته را هم فراموش نکنید که غالبا بعد از تعطیلات چند روزه مناسبتی، قیمت ها به شدت افت می کنند. اما در ایام نوروز قیمت ها نسبتا بالاست و همچنین اگر دیر اقدام کنید ممکن است تور ترکیه را به کلی از دست بدهید. لذا در صورتی که برای نوروز 96 ترکیه را مدنظر دارید بهتر است رزرو تورهای این کشور زیبا را به روزهای پایانی سال موکول نکنید.